biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Mata drenująca od Griltex — dlaczego Twój taras może jej potrzebować?

Balkony i tarasy są szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Pod wpływem wody, wilgoci oraz skrajnych temperatur osłabieniu może ulec zarówno struktura betonowej posadzki, jak i samych płytek tarasowych — warto więc zapewnić im jak najlepszą ochronę.

Rozwiązań służących hydroizolacji tarasowej jest wiele — warto wymienić chociażby standardowe zaprawy uszczelniające, papę izolacyjną czy tzw. folię w płynie. Jednak najbardziej innowacyjną formą izolacji są maty drenażowe pod płytki.

Mata drenująca skutecznie odpowiada na wyzwania współczesnego budownictwa — łączy świetne właściwości izolacyjne z prostym montażem. A dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów — na przykład polietylenu wysokiej gęstości oraz geowłókniny — okazuje się być rozwiązaniem naprawdę niezawodnym.

I taka jest też mata drenażowa na balkon od Griltex. Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom materiałowym i konstrukcyjnym stworzyliśmy podkład, który gwarantuje bezpieczne wykończenie każdej powierzchni tarasowej. Poznaj go bliżej — i przekonaj się, dlaczego może być niezastąpionym wsparciem dla Twojego projektu.

Mata drenażowa na taras — poznaj nasze rozwiązania

Naszą sztandarową propozycją w zakresie hydroizolacji powierzchni balkonowych oraz tarasowych jest mata drenująca GXP® 3W. Oparta na wytłaczanym rdzeniu z HDPE (polietylenu wysokiej gęstości) oraz polipropylenowej geowłókninie, skutecznie rozwiązuje najważniejsze problemy, które stają przed inżynierami i architektami na etapie projektowania tarasu.

Mata pod płytki na balkon GXP® 3W:

  • skutecznie ogranicza punktowe spękania i ruchy podłoża, tym samym zapobiegając ich przenoszeniu na płytki;
  • chroni przed migracją wody opadowej i śniegu do betonu, dzięki ukrytemu pomiędzy dwoma warstwami włókniny rdzeniowi HDPE;
  • reguluje procesy migracji wilgoci (pary wodnej) — pełniąc rolę systemu wentylacyjnego;
  • pomaga równomiernie rozłożyć miejscowe skurcze posadzki.

A przy tym wszystkim — zapewnia szybki, bezproblemowy montaż.

Pod względem technicznym, GXP® 3W wyróżnia się od innych dostępnych na rynku rozwiązań wytrzymałością na ściskanie (35 ton/m2) oraz rozciąganie (610 N/5 cm), wysoką gęstością wytłoczeń (2500/m2) oraz poziomem odporności temperaturowej (od -40°C do aż 80°C). To izolacja gotowa na każde wyzwanie — nawet jeśli jej standardowe zastosowania tego nie wymagają.

Mata drenażowa tarasowa GXP® 3W została bowiem zaprojektowana z myślą przede wszystkim o budownictwie mieszkaniowym — jako element wykończenia podłóg balkonowych i tarasów z posadzką.

Najwyższa jakość — niezmiennie, od 60 lat

Pod marką Griltex działamy już od kilkudziesięciu lat — stając się przez ten czas jednym z liderów w produkcji geosyntetyków i izolacji na rynku europejskim. W latach 90., jako pierwsi w branży, przenieśliśmy nasze rozwiązania także i na polski grunt.

Wspieramy projekty na każdą skalę — od inwestycji deweloperskich po największe konstrukcje infrastrukturalne. Naszymi partnerami są więc zarówno liderzy branży budowlanej, jak i lokalne firmy wykonawcze.

Od zawsze stawiamy na innowacje. Opieramy się nie tylko na standardowych rozwiązaniach, ale także na autorskich pomysłach naszego zespołu inżynierskiego — patenty marki Griltex każdego roku zdobywają wyróżnienia branżowych targów i magazynów. A przy tym wszystkim — działamy zgodnie ze standardami jakości ISO 9001 i możemy pochwalić się certyfikatem Bureau Veritas Quality International.

Jednak znakiem rozpoznawczym Griltex od lat jest troska o środowisko naturalne. Każda rolka maty drenażowej na balkon czekająca w naszych magazynach została wykonana przy wykorzystaniu przetworzonych odpadów tworzyw sztucznych. Jako jedni z pierwszych w branży dostrzegliśmy ich potencjał — i postanowiliśmy go wykorzystać na wszystkich etapach produkcji.

Przekonaj się, w jaki sposób połączyliśmy innowacyjne podejście do geosyntetyków, najwyższe standardy jakości i ekologię — sprawdź ofertę mat drenażowych na taras od Griltex lub skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomożemy Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojego projektu.