biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Geokompozyty — niezastąpiony element nowoczesnego budownictwa

Geokompozyty są bardzo szeroką grupą materiałów inżynieryjnych — zalicza się do niej wszystkie produkty łączące w sobie geosyntetyki (np. geomembrany lub geowłókniny) z komponentami polimerowymi, metalowymi czy mineralnymi.

Materiały geokompozytowe pozwalają rozwiązać wiele problemów konstrukcyjnych:

 • zapobiegają osuwaniu się terenu;
 • zwiększają nośność gruntu;
 • chronią przed procesami erozji, korozji i innych form degradacji;
 • uszczelniają konstrukcję.

Przede wszystkim jednak — odpowiadają za regulację poziomu wody i wilgoci. I to właśnie jest głównym zadaniem geokompozytów od Griltex.

Poznaj naszą ofertę geokompozytów

W ofercie Griltex znajdziesz geokompozytowe membrany izolacyjno-drenażowe oraz maty drenażowo-siatkowe. Wszystkie nasze produkty są połączeniem polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z najwyższej klasy włókniną DuPont TYPAR® — co zapewnia im doskonałe właściwości mechaniczne oraz izolacyjne.

Membrany izolacyjno-drenażowe

Czyli geokompozyty przeznaczone do mechanicznej ochrony oraz drenażu konstrukcji budowlanych i infrastrukturalnych.

Charakteryzują się różnymi właściwościami technicznymi — dostosowanymi do specyficznych zastosowań projektowych:

 • GXP® Dren — standardowa membrana, wykorzystywana głównie do ochrony ścian fundamentowych;
 • GXP® Dren 1200 Plus — wzmocniony geokompozyt o najwyższej wytrzymałości na ściskanie (1500 kN/m2); stanowi idealną warstwę drenażową dla dużych obciążeń;
 • GXP® Dren 5+5 — dzięki pokrytej podwójnymi wytłoczeniami membranie, skutecznie łączy funkcję drenażową z wentylacyjną; stosowany do kontroli wilgotności i napowietrzenia zakrytych ścian fundamentowych;
 • GXP® Dren N10 — geokompozyt o podwyższonej zdolności drenażowej; świetnie sprawdza się jako warstwa ochronno-drenażowa piwnic, dróg, parkingów podziemnych;
 • GXP® Dren 20 — rozwiązanie opracowane z myślą o drenażu i izolacji dachów zielonych — posiada wydajność drenażu na poziomie 10 l/s/m.

Maty drenażowo-siatkowe

Geokompozyty o wszechstronnym zastosowaniu; zabezpieczają i stabilizują pracę na etapie robót ziemnych. Skutecznie ułatwiają drenaż konstrukcji przy stałych, dużych obciążeniach.

W naszej ofercie znajdziesz maty:

 • B 1000 — do drenażu ścian oporowych, fundamentów, skarp i przyczółków mostowych;
 • B 1000-F — do drenażu ścian fundamentowych i uszczelniania koryt odwadniających;
 • B 2000 — do drenażu powierzchni zielonych, dróg i autostrad, składowisk odpadów, zbiorników ziemnych.

Griltex — gwarancja najwyższej jakości

Już od kilkudziesięciu lat jesteśmy czołowym producentem geosyntetyków w Europie. Do Polski rozwiązania geokompozytowe wprowadziliśmy jako jedni z pierwszych, szybko zdobywając zaufanie liderów rynku budowlanego. Nasze produkty chronią fundamenty największych projektów infrastrukturalnych i deweloperskich w kraju — to najlepszy dowód ich jakości.

Łączymy sprawdzone rozwiązania z innowacjami technologicznymi — nie idąc na kompromisy w kwestii ekologii. Wszystkie geokompozyty w naszej ofercie wykonujemy z poddanych recyklingowi odpadów tworzyw sztucznych, wcielając w życie ideę gospodarki cyrkularnej.

Możemy zadbać o bezpieczeństwo także i Twojego projektu — sprawdź ofertę Griltex lub skontaktuj się z naszymi doradcami, by wybrać rozwiązanie idealne dla jego potrzeb.