biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Geokompozyty drenażowe od Griltex — kompleksowa ochrona konstrukcji przed wilgocią

Membrany izolacyjno-drenażowe są jednymi z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie geokompozytów — łączących materiały geosyntetyczne z komponentami polimerowymi czy mineralnymi.

Głównym zadaniem geokompozytów izolacyjno-drenażowych jest kompleksowa ochrona konstrukcji przed negatywnym wpływem wody i wilgoci. Dzięki zastosowaniu wbudowanych kanałów i przestrzeni drenażowych, umożliwiają odprowadzanie wody z powierzchni — zapobiegając tym samym gromadzeniu się płynu i tworzeniu się nadmiernych ciśnień hydrostatycznych.

Geokompozyty drenażowe są standardowym rozwiązaniem izolacyjnym w różnych obszarach budownictwa:

  • w budownictwie mieszkalnym — do ochrony fundamentów, tarasów i balkonów;
  • w budownictwie infrastrukturalnym — do izolacji dróg i autostrad, tuneli, mostów;
  • w projektach architektury krajobrazu — przy budowie ogrodów, ścieżek i innych powierzchni zielonych.

Niezależnie od rodzaju projektu, membrany izolacyjno-drenażowe istotnie przyczyniają się do wydłużenia trwałości i stabilności konstrukcji. Pod warunkiem że są wykonane z najwyższej jakości materiałów — tak, jak geokompozyty drenażowe od Griltex.

Geokompozytowa membrana drenażowa — poznaj naszą ofertę

Wszystkie membrany izolacyjne i drenażowe w ofercie Griltex stanowią połączenie folii drenażowej wykonanej z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z najwyższej klasy geowłókniną DuPont TYPAR®. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ściśle kontrolowanemu procesowi produkcji, nadaliśmy im doskonałe właściwości izolacyjne, drenażowe oraz mechaniczne.

Sprawdź, które z naszych rozwiązań będzie najlepszą odpowiedzią na wyzwania Twojego projektu.

GXP® Dren

Standardowy geokompozyt absorbujący wodę. Zapewnia optymalny drenaż ścian fundamentowych i stanowi dodatkową warstwę ochrony mechanicznej fundamentów konstrukcji.

GXP® Dren to rozwiązanie uniwersalne — sprawdzające się we wszystkich obszarach inżynierii lądowej.

GXP® Dren 1200 Plus

Nowe, wzmocnione rozwiązanie w naszej ofercie. Membrana izolacyjna GXP® Dren 1200 Plus wyróżnia się najwyższą spośród produktów Griltex wytrzymałością na ściskanie (do 1500 kN/m2).

Stanowi idealną warstwę drenażową dla konstrukcji o dużych obciążeniach; chroniąc przy tym pozostałe warstwy izolacyjne przed uszkodzeniami mechanicznymi.

GXP® Dren 5+5

Geokompozyt z membraną pokrytą podwójnymi wytłoczeniami; dzięki nim pełni nie tylko funkcję drenażową, ale i wentylacyjną. Skutecznie kontroluje poziom wilgotności i napowietrzenia ścian fundamentowych pod powierzchnią gruntu.

GXP® Dren N10

Folia drenażowa kubełkowa o podwyższonej zdolności do absorpcji wody — o 50% wyższej niż w standardowych membranach. Oprócz drenażu, zapewnia skuteczną filtrację cząsteczek gruntu — bez ryzyka kolmatacji.

GXP® Dren 20

Geokompozyt drenażowy zaprojektowany z myślą o izolacji dachów oraz terenów zielonych. Charakteryzuje się najwyższą w naszej ofercie wydajnością drenażu – 10 l/s/m — dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany w projektach budownictwa hydrotechnicznego.

Dlaczego warto zaufać rozwiązaniom Griltex?

Jesteśmy liderem w produkcji i rozwoju geokompozytów na europejskim rynku. Polskich wykonawców wspieramy naszym ponad 60-letnim doświadczeniem od 1996 roku. Obecnie produkty Griltex wspierają fundamenty najważniejszych projektów budowlanych w kraju — od inwestycji deweloperskich po drogi i autostrady.

Stawiamy na niezawodną jakość i technologiczne innowacje. Łączymy dbałość o przestrzeganie międzynarodowych standardów (m.in. ISO 9001) z rozwojem zupełnie nowych rozwiązań — patenty autorstwa naszych inżynierów regularnie zdobywają branżowe i targowe wyróżnienia.

Jednak najważniejsza jest dla nas troska o środowisko naturalne — czyli prawdziwy fundament każdego projektu budowlanego. Pracujemy zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i wcielamy ją w życie na każdym etapie produkcji. Wszystkie geokompozyty drenażowe dostępne w naszej ofercie pochodzą z przetworzonych odpadów tworzyw sztucznych, którym nadaliśmy nową, najwyższą jakość.

Sprawdź ofertę Griltex lub skontaktuj się z naszymi doradcami — i dowiedz się więcej, w jaki sposób możemy wesprzeć Twój następny projekt.