biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Folia posadzkowa od Griltex — skuteczna ochrona przed wilgocią

Wilgoć jest jednym z najpoważniejszych — i zdecydowanie najczęstszych — zagrożeń dla naszych budynków. Zbyt wysoki jej poziom może skutkować stopniową degradacją materiałów budowlanych; a to pierwszy krok do uszkodzenia struktury całego obiektu. Co więcej — zawilgocone posadzki i ściany oznaczają również obniżoną izolację termiczną i stanowią dogodne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni.

Standardowym rozwiązaniem tych problemów jest zabezpieczenie budynku „u podstaw”. Jednak w przypadku wielu konstrukcji — zwłaszcza tych starszych — odkopanie fundamentów i nałożenie warstwy izolacyjnej od zewnątrz jest niemożliwe, bądź bardzo kosztowne.

Jedynym sposobem pozostaje więc hydroizolacja piwnicy od wewnątrz. Polega ona na uszczelnieniu ścian i podłoża na najniżej położonej kondygnacji budynku — zazwyczaj jest nim właśnie usytuowana poniżej poziomu gruntu piwnica.

Co ważne, izolacja ścian piwnicy oraz posadzki betonowej wymaga jedynie odsłonięcia murów od wewnątrz budynku — bez konieczności przeprowadzania robót ziemnych. Sam montaż również nie należy do najtrudniejszych; można sobie z nim poradzić w warunkach domowych, bez pomocy specjalistów.

Kluczem jest zakup odpowiedniego materiału izolacyjnego. Swoje zadanie spełniają nawet i klasyczne zaprawy uszczelniające — ale najlepszym wyborem jest izolacyjna folia posadzkowa Griltex.

Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy przy wsparciu naszych produktów jest w praktyce równie skuteczna, jak standardowa izolacja fundamentów. Folia izolacyjna posadzkowa od Griltex zapewnia nie tylko ochronę przed przenikaniem i gromadzeniem się wilgoci, ale także utrzymuje pełną cyrkulację powietrza i stanowi warstwę niwelującą naprężenia, tym samym ograniczając pękanie tynku. To połączenie sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych z najwyższej jakości materiałami — czyli idealne wsparcie dla Twojego projektu.

Izolacja posadzek i ścian wewnętrznych — nasze rozwiązania

Dostępne w naszej ofercie folie do izolacji piwnicy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu podłożu — nawet temu najbardziej wymagającemu.

GXP® 3 GRID

Innowacyjna mata do izolacji zawilgoconych ścian i posadzek. Składa się z dwóch warstw: wytłaczanej folii posadzkowej o gramaturze 610 g/m2 oraz wytrzymałej, naklejonej na folię siatki o gramaturze 45 g/m2 — obie warstwy są wykonane z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE).

Dzięki zastosowanym materiałom oraz charakterystycznej, gęsto pokrytej wytłoczeniami konstrukcji, mata GXP® 3 GRID:

  • skutecznie reguluje proces migracji wilgoci z gruntu, chroniąc tym samym wykończenie ścian i posadzki;
  • uniemożliwia rozwój pleśni;
  • ogranicza pękanie tynku — przejmując i niwelując naprężenia powierzchni.

Mata GXP® 3 GRID wyróżnia się przy tym doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (ściskanie i rozciąganie), działanie związków chemicznych i grzybów oraz na wpływ skrajnych temperatur. Pozostaje również neutralna dla środowiska.

Folia jest w pełni kompatybilna z innymi materiałami budowlanymi — w praktycznych zastosowaniach zalecane jest jej połączenie z taśmami uszczelniająco-dylatacyjnymi.

Folia DL

Standardowa folia budowlana czarna — służy do izolacji płytek oraz posadzek betonowych przed zjawiskiem zasysania wód gruntowych (wilgocią kapilarną). Wykonana z polietylenu o małej gęstości (LDPE), charakteryzującego się wysoką elastycznością i lekkością.

Czarna folia izolacyjna DL jest dostępna w ofercie Griltex w czterech wariantach: DL150, DL200, DL300, DL500. Każdy kolejny wariant oferuje większą wytrzymałość na rozrywanie, związaną z rosnącą grubością materiału. Dzięki temu naszą folię można dopasować do wymagań każdego projektu budowlanego.

Tym, co łączy nasze maty do izolacji piwnic oraz folie budowlane jest najwyższa jakość — niezależnie, które rozwiązanie wybierzesz, możemy ją zagwarantować.

Griltex — zaufaj naszemu doświadczeniu

Już od ponad 60 lat jesteśmy czołowym producentem geosyntetyków i produktów do izolacji konstrukcji budowlanych na europejskim rynku. Jako pierwsi też przenieśliśmy innowacyjne rozwiązania geosyntetyczne na polski grunt — szybko zyskując zaufanie największych firm budowlanych i wykonawczych w kraju. Nasze produkty stały się częścią setek inwestycji deweloperskich i projektów infrastrukturalnych, zapewniając im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Łączymy międzynarodowe standardy jakości — między innymi ISO 9001 i Bureau Veritas Quality International — z innowacyjnym podejściem do technologii budowlanych. Patenty autorstwa zespołu inżynierskiego Griltex co roku zdobywają laury najważniejszych branżowych targów i konkursów, potwierdzając naszą pozycję nie tylko jako lidera produkcji, ale i innowacji.

My zaś na pierwszym miejscu stawiamy troskę o środowisko naturalne. Idea zrównoważonego rozwoju przyświeca nam na każdym etapie produkcji — wszystkie folie posadzkowe w naszej ofercie wykonujemy z przetworzonych odpadów tworzyw sztucznych.

Sprawdź ofertę Griltex lub skontaktuj się z naszymi doradcami — przekonaj się, w jaki sposób łączymy najwyższą jakość i ekologię.