biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Folia kubełkowa — fundament udanego projektu budowlanego

Bez folii do izolacji pionowej — często określanej także jako „folia kubełkowa” — kładzenie fundamentów pod dalsze prace budowlane mija się z celem. To właśnie ona chroni je przed wilgocią, naciskiem ze strony gruntu i samej konstrukcji oraz działaniem występujących w glebie związków chemicznych. Jest równie istotna, co same fundamenty — i dlatego wybór folii izolacyjnej musi być w stu procentach wyborem przemyślanym.

W Griltex pracujemy z geosyntetykami już od kilkudziesięciu lat; dzięki naszemu doświadczeniu doskonale wiemy, jakiego wsparcia potrzebują fundamenty Twojej konstrukcji — i jesteśmy w stanie go dostarczyć.

Nasze folie do izolacji pionowej ścian i fundamentów produkujemy z odpornego na wodę i większość obecnych w gruncie związków chemicznych polietylenu o dużej gęstości (HDPE). To materiał o wyjątkowo wysokiej trwałości użytkowej (przekraczającej 100 lat) oraz wyróżniający się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne — ścieranie, rozrywanie i zgniatanie. Doskonale radzi sobie także z negatywnym działaniem grzybów i bakterii — będących naturalnym problemem wielu standardowych materiałów budowlanych.

Najważniejszą właściwością folii kubełkowych są jednak charakterystyczne wytłoczenia — swoim kształtem przypominające właśnie kubełki. Gęsto rozłożone, pozwalają zachować pełną cyrkulację powietrza pomiędzy fundamentami a gruntem i stoją na pierwszej linii obrony przed kapilarnym podciąganiem wilgoci z gruntu.

Folia kubełkowa jest także kluczowym wsparciem izolacji termicznej fundamentów; a więc także i całego budynku. Szacuje się, że straty ciepła do gruntu mogą wynosić nawet 15-20%. Prawidłowa izolacja pionowa ścian pozwala ograniczyć ten problem — i cieszyć się prawdziwym komfortem.

Wybierając membranę fundamentową od Griltex możesz mieć pewność, że każda z wymienionych zalet stanie się częścią Twoich kolejnych projektów — niezależnie, czy zrealizujesz go przy wsparciu naszej kadry inżynierskiej, czy swoich zaufanych specjalistów. Nasza jakość jest uniwersalna.

Folia do izolacji pionowej fundamentów — zastosowania

Folia kubełkowa to obecnie standardowa forma przeciwwilgociowej izolacji fundamentów — ma jednak także i kilka innych zastosowań.

Stosuje się ją między innymi w systemach tarasowych i balkonowych, jako element stropów i dachów odwróconych oraz, na szeroką skalę, w budownictwie inżynieryjnym.

Folia izolacyjna pionowa — poznaj naszą ofertę

Folie kubełkowe dostępne w ofercie Griltex odpowiadają na potrzeby każdego z wymienionych zastosowań — w naszym katalogu znajdziesz zarówno membrany uniwersalne, jak i te, które opracowaliśmy z myślą o specyficznych rodzajach projektów budowlanych.

Zadbaliśmy jednak o to, by każda rolka naszych folii mogła wyróżnić się tą samą — najwyższą na rynku — jakością.

Poznaj naszą ofertę — i wybierz rozwiązanie idealne dla potrzeb Twojego projektu.

GXP® Plus

Standardowa folia do izolacji pionowej. W kompleksowy sposób zapewnia ochronę ścian oraz podziemnych części fundamentów — łącząc w sobie izolację przeciwwodną, termiczną i mechaniczną. To właśnie na folii GXP® Plus oparliśmy nasze pozostałe rozwiązania.

GXP® Plus 5+5

Innowacyjna folia fundamentowa pionowa — zaprojektowana z myślą o powierzchniach o dużym kącie nachylenia. Wykorzystując tzw. podwójne wytłoczenia, zapewniliśmy wysoką przepustowość wentylacji po obu stronach folii i nadaliśmy jej lepszą przyczepność. Sprawdzi się zarówno jako standardowa izolacja rowów oraz zbiorników podziemnych, jak i w roli przegrody powietrznej pomiędzy ścianami.

GXP® Plus N10

Stworzona, aby sprostać największym naciskom gruntu. Membrana fundamentowa GXP® Plus N10 wyróżnia się podwyższoną odpornością na ściskanie; jej gęsto rozłożone wytłoczenia umożliwiają równomierne rozłożenie obciążeń. Zalecana między innymi do izolacji fundamentów głębokich.

GXP® Plus 20

Folia izolacyjna, która może posłużyć do ochrony zarówno fundamentów pionowych, jak i poziomych. Zaprojektowana z myślą o projektach podziemnych charakteryzujących się podwyższonym przepływem wody — na przykład tuneli. Stosuje się ją także jako izolację pod tzw. dachy zielone.

GXP® Plus 20P

Wariant folii kubełkowej GXP® Plus 20, dostosowany do potrzeb pokrytych roślinnością powierzchni płaskich. W przypadku tej membrany kubełki spełniają funkcję małych zbiorników wodnych, które jednocześnie regulują gromadzenie się wody i zwiększają izolację termiczną.

GXP® Plus B

Wyjątkowa na polskim rynku folia izolacyjna z doklejoną uszczelką butylową — wzmacniającą poszczególne łączenia membrany. Dzięki temu rozwiązaniu GXP® Plus B skraca czas i obniża koszty montażu na placu budowy.

GXP® Plus Fix

Geomembrana z doklejonymi paskami montażowymi — z łatwością łączy się z innymi materiałami gruntowymi, skracając tym samym czas prac montażowych i zapewniając większą szczelność izolacji.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy czołowym producentem geosyntetyków i izolacji na europejskim rynku — od kilkudziesięciu lat wspieramy liderów branży budowlanej w realizacji inwestycji deweloperskich i wielkoskalowych projektów infrastrukturalnych.

Działamy zgodnie z najważniejszymi standardami jakości — ISO 9001:2000 oraz Bureau Veritas Quality International. A jednocześnie — zawsze stawiamy na innowacje. Nie chcemy być tylko częścią trendów; wolimy je tworzyć. Nasze patenty zostały docenione zarówno przez klientów, jak i przez branżowych ekspertów — w firmowej gablocie znajdują się medale najważniejszych targów budowlanych Europy oraz wyróżnienia biznesowych magazynów.

Jednak tym, co nas wyróżnia, jest podejście do problemów środowiska naturalnego. Naszym działaniom przyświeca idea zrównoważonego rozwoju — wszystkie produkty Griltex powstają w oparciu o przetworzone odpady tworzyw sztucznych, nie tracąc przy tym nic ze swojej niezawodności.

Najwyższa jakość i troska o przyszłość naszej planety mogą iść ze sobą w parze — sprawdź, w jaki sposób nasze folie kubełkowe mogą wesprzeć fundamenty Twojego projektu i przekonaj się o tym sam.