biuro@griltex.pl Facebook LinkedIn

Geomembrany PEHD – niezawodny sposób na ochronę realizowanych projektów

Poszukują Państwo niezawodnego sposobu na ochronę realizowanych projektów? Cenią sobie Państwo wysoką jakość i trwałość zastosowanych rozwiązań? Świetnie się składa! Geomembrany PEHD stanowią idealną odpowiedź na te potrzeby. W ofercie Griltex proponujemy produkty o zróżnicowanych parametrach technicznych. Mamy między innymi:

 • geomembranę HDPE 1 mm;
 • folię HDPE 1,5 mm;
 • geomembranę HDPE 2 mm;
 • geomembranę HDPE 2,5 mm.

Czym jest geomembrana PEHD?

Geomembrana PEHD to typ folii syntetycznej produkowanej z wysokiej gęstości polietylenu (PE-HD). Często określana jest mianem geomembrany HDPE. Produkt wyróżnia się dużą odpornością mechaniczną, zdolnością do opierania się przebiciom, obojętnością na działanie występujących w glebie groźnych grzybów oraz bakterii, a także znakomitymi cechami izolacyjnymi. Wyroby, które znajdują się w ofercie Griltex, są wysoce trwałe i pozwalają na wieloletnią eksploatację. Niezaprzeczalnymi zaletami proponowanych przez nas rozwiązań jest także niska przesiąkliwość i doskonała zgrzewalność.

Dzięki swojej strukturze geomembrany PEHD są odporne na rozerwanie. To wyroby, które świetnie sprawdzają się do ochrony przed agresywnymi związkami chemicznymi, w tym ropopochodnymi i pochodzenia odzwierzęcego. Duża szerokość rolek i niewielka waga pozwala na sprawne wykonywanie prac montażowych.

Geomembrana PEHD – szeroki zakres zastosowań w różnych branżach

Doskonałe właściwości użytkowe folii PEHD oraz geosyntetyków wykonanych z najlepszych tworzyw sprawiają, że są używane w różnych sektorach. Gdzie najczęściej są wykorzystywane wyroby dostępne w naszej ofercie? Geomembrany HDPE można stosować:

 • jako sprawdzona bariera dla wysypisk śmieci komunalnych i dla konstrukcji związanych z gospodarką nawozami płynnymi w rolnictwie;
 • do ochrony konstrukcji wodnych, w tym zbiorników wodnych i kanałów odwadniających;
 • do uszczelniania oczyszczalni ścieków;
 • aby zabezpieczać drogi i tunele przed zanieczyszczeniami spowodowanymi przez opady oraz przed stopniowym niszczeniem przez erozję;
 • do izolacji budynków, fundamentów, ścian piwnicznych, tarasów oraz balkonów;
 • do izolacji wałów przeciwpowodziowych;
 • do uszczelniania obiektów magazynowania i dystrybucji paliw płynnych.

Nasze produkty zatem znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba solidnej i pewnej izolacji. Geomembranę PEHD można również używać do ochrony konstrukcji oporowych, nasypów oraz przyczółków. Ponadto folia nie wywiera żadnego wpływu na środowisko naturalne. Dlatego świetnie sprawdza się do realizacji projektów z zakresu ochrony przyrody.

Elastyczna geomembrana PEHD

Geomembrany PEHD cechuje niezwykła elastyczność. Dzięki niej materiał ten może być z łatwością zginany i formowany w różne kształty. Ta właściwość czyni go idealnym rozwiązaniem do zastosowań w trudnych warunkach terenowych, gdzie wymagane jest dopasowanie izolacji do nieregularnych powierzchni. Nasze geomembrany bez problemu dopasowują się do specyfiki danego terenu, zakrzywionych ścian i skomplikowanych konstrukcji. Folia PEHD ściśle przylega do podłoża, tworząc szczelną i niezawodną warstwę izolacyjną, minimalizując ryzyko wycieków.

Folia PEHD a cena

Zastanawiają się Państwo, ile kosztuje folia PEHD? W Griltex ceny produktów zależą od wybranego rozwiązania. Geomembrana PEHD 1,5 mm ma inne parametry techniczne niż geomembrana HDPE 1 mm. Tym samym koszt zakupu jest inny. Ten ostatecznie będzie zależny od wybranego wyrobu oraz ilości. Aby uzyskać dokładną wycenę, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami, którzy pomogą dopasować ofertę do Państwa potrzeb oraz przedstawią szczegółowe informacje na temat dostępnych wariantów i ich ceny. W ten sposób zapewniamy optymalne rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno pod względem jakości, jak i Państwa budżetu.

Grubość geomembrany HDPE – dobór odpowiedniej izolacji

Właściwy dobór grubości geomembrany to kluczowy aspekt zapewniający skuteczną izolację i ochronę różnego rodzaju obiektów. Wybór ten determinowany jest przez dwa główne czynniki. Są to:

 • rodzaj izolowanego obiektu – w przypadku zbiorników wodnych oraz wysypisk śmieci, gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość na naprężenia i oddziaływania chemiczne, stosowane są grubsze folie. W takich miejscach świetnie sprawdza się geomembrana HDPE 1,5 mm lub geomembrana 2 mm. Z kolei do izolacji mniejszych zbiorników, takich jak oczka wodne czy stawy hodowlane, wystarczająca może okazać się geomembrana 1 mm.
 • jakość przygotowanego podłoża – na nierównym podłożu, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia, zaleca się stosowanie grubszych jej wersji (folia PEHD 1,5 mm lub 2 mm). Gdy podłoże jest dobrze przygotowane można stosować cieńsze rozwiązania.

Folia PEHD to innowacyjne i niezwykle użyteczne materiały syntetyczne stosowane w budownictwie, inżynierii geotechnicznej i ochronnie środowiska. Jeśli szukają Państwo wszechstronnego i niezawodnego rozwiązania izolacyjnego, geomembrany PEHD są doskonałym wyborem. Zapraszamy do kontaktu!